Wewnętrzna instalacja wodociągowa

 

Wewnętrzną instalację zimnej i ciepłej wody użytkowej zaprojektowano z rur stalowych ocynkowanych wg PN-H/74200:1998 typu średniego łączonych na gwint za pomocą kształtek kuto – lanych i uszczelnionych taśmą teflonową. Główny rurociąg wody ø50 mm prowadzimy pionem w ścianie do przestrzeni stropu podwieszonego i dalej ponad nim do poszczególnych odgałęzień i pionów. Przewód główny, przewody rozdzielcze należy prowadzić ze spadkiem 3% w kierunku przeciwnym do przepływu wody. Przejścia przewodów przez przegrody budowlane prowadzić w tulejach ochronnych o średnicy większej o dwie dymensje od średnicy przewodu. Przewody w pionach prowadzone będą w bruzdach ściennych. Podejścia do przyborów prowadzone będą w bruzdach ściennych ze spadkiem 3% w kierunku przyborów. Na każdym zasilaniu węzła sanitarnego projektuje się zawory odcinające.

Po uzyskaniu pozytywnych wyników próby szczelności przy ciśnieniu próbnym 1,5 ciśnienia roboczego (ok.7,5 bar- przy czym obliczenia nie uwzględniają strat ciśnienia na odcinku rurociągu tłocznego od pompy zainstalowanej w studni do poziomu prowadzenia przyłącza wody dla domu jednorodzinnego), wszystkie rurociągi izolować typowymi otulinami z pianki poliuretanowej grubości 25mm.

Do mocowania rurociągów używać typowych zamocowań dla instalacji wodno – kan.

Źródłem ciepłej wody użytkowej będzie kocioł w pomieszczeniu technicznym w. wschodniej części istniejącego budynku..

W projekcie przewidziano instalacje dwóch hydrantów wewnętrznych ø25 na każdej kondygnacji, które będą zasilane wraz z instalacją wody zimnej z wodociągu miejskiego. Będą to hydranty umieszczone w szafkach naściennych HW-25/N-20 z wężem półsztywnym. Projektowany hydrant zewnętrzny ø80 będzie zasilany z sieci miejskiej po jej doprowadzeniu w rejon przedmiotowej działki.

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź